Śląsk Wrocław Mistrzem Polski !

26 lutego 2017   |   Juniorzy Starsi
slask-wroclaw-mistrzem-polski

Po 6 latach przerwy znów stajemy na najwyższym szczeblu podium. W wielkim finale, rewanżujemy się porażkę w fazie grupowej i pokonujemy WKK Wrocław 70:57. Statuetkę MVP otrzymał Aleksander Dziewa.

Nasi zawodnicy wyraźnie dominowali w całym spotkaniu. Już w pierwszej kwarcie wypracowaliśmy sobie 7 punktową przewagę, której nie oddaliśmy już do końca spotkania. Można powiedzieć, że mecz został rozstrzygnięty już po trzeciej kwarcie. Ostatnią odsłonę meczu zaczynaliśmy z 22 punktami przewagi i było wiadome, że zwycięstwo już się nam nie wymknie.

Kluczem do sukcesu była nasza dobra gra w defensywie (WKK zdobywało kolejno 10, 14, 13, 20 w poszczególnych kwartach) oraz wygrana walka na tablicach 42-29, w tym 17 zbiórek w ataku. Duża w tym zasługa Aleksandra Dziewy oraz Tomasza Żeleźniaka. Obaj panowie zebrali po 11 piłek, dzięki czemu zanotowali double-double.

Nagrodę najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Sebastian Bożenko, który w całym turnieju zdobywał średnio 11,8 pkt. Do pierwszej piątki trafili Jakub Musiał (12,8 pkt) oraz Tomasz Żeleźniak (11,5 pkt). Statuetkę MVP otrzymał Aleksander Dziewa. Olek był niekwestionowanym liderem naszego zespołu na tych mistrzostwach. Jego średnie z całych finałów to: 16,6 pkt 10,8 zb 2,4 blk.

Zwycięstwo w dzisiejszym finale jest swego rodzaju rewanżem za porażkę w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski do lat 18, wtedy również graliśmy o złoto z WKK. Łącznie aż 15 zawodników z obu ekip grało w tamtym meczu.

Exact Systems Śląsk Wroclaw – WKK Wroclaw 70:57 (16:10, 23:14, 20:13, 11:20)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Dziewa 16, Żeleźniak 15, Musiał 13, Bożenko 9, Wilczek 9, Zagórski 8, Wysocki 0, Kvaschuk 0, Ratajczak 0, Matusiak 0, Malesa 0, Sasik 0

WKK Wrocław: Kobel 21, Jodłowski 15, Jędrzejewski 10, Fiedukiewicz 7, Uberna 3, Sewioł 1, Kruczała 0, Wnorowski 0, Wilk 0, Rutkowski 0, Matusiak