Półfinały III ligi zakończone

24 kwietnia 2017   |   III liga
ii-liga-nie-dla-slaska

Niestety nie udało się wywalczyć awansu do dalszej fazy rozgrywek III ligowych. Nasza drużyna z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki zakończyła turniej półfinałowy na trzecim miejscu.

W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem była drużyna Regis Wieliczka. Goście lepiej weszli w mecz i po pierwszej połowie prowadzili różnicą 7 punktów. Kluczowa okazała się trzecia ćwiartka meczu, którą wygraliśmy 19:7. W ostatnia kwarta to walka kosz za kosz. Ostatecznie wygraliśmy całe spotkanie 63:56. Najlepszym zawodnikiem meczu, z dorobkiem 18pkt, został kapitan naszej drużyny – Maksymilian Zagórski

Exact Systems Śląsk Wrocław – Regis Wieliczka 63:56 (11:18, 16:16, 19:7, 17:15)

Drugiego dnia przyszło nam się mierzyć z Hutnikiem Warszawa. Goście ze stolicy przegrali swój pierwszy mecz. Stawką tego meczu był dla nas pewny awans do turnieju finałowego. Pierwsza połowa meczu była bardzo zacięta, lecz to nasza drużyna schodziła na przerwę z trzy punktową zaliczką. Niestety, w drugiej połowie nie udało nam się utrzymać prowadzenia. Drużyna z Warszawy wysoko wygrała dwie kolejne kwarty. Nie pomógł nam bardzo dobry występ Sebastiana Bożenki, który zdobył 27 pkt. W tym meczu musieliśmy uznać wyższość rywala, przegrywając 69:84.

Hutnik Warszawa – Exact Systems Śląsk Wrocław 84:69 (18:17, 20:24, 23:13, 23:15)

W ostatnim meczu turnieju rywalizowaliśmy z drużyną Basket Hills Bielsko-Biała. Aby awansować do dalszej fazy rozgrywek musieliśmy wygrać to spotkanie różnica co najmniej 12 pkt. Zespół gości nie ułatwiał nam zadania. Pierwsza połowa to wyrównana gra obu stron. Po dwóch kwartach prowadziliśmy 30:28. Trzecia ćwiartka należała do drużyny z Bielska-Białej i zdołali wyjść na 4 punktowe prowadzenie. W ostatniej odsłonie meczu nasi zawodnicy rzucili się do odrabiania strat, agresywnie broniąc na całym boisku. Wygraliśmy tą kwartę różnicą 10 punktów, niestety do pełni szczęścia potrzebowaliśmy 5 więcej. Cały mecz zakończył się wynikiem 76:69. Turniej zakończyliśmy na 3 miejscu i nie awansowaliśmy do dlaszej fazy rozgrywek.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Basket Hills Bielsko-Biała 76:69 (10:12, 20:16, 13:16, 33:22)

Tabela końcowa:

1.Hutnik Warszawa
2. Basket Hills Bielsko-Biała
3. Exact Systems Śląsk Wrocław
4. Regis Wieliczka
 

Zdjęcia z turnieju (fot. Bogdan Elmanowski)

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”21-23.04.2017 – III liga: Turniej Półfinałowy”]