Śląsk Wrocław Wicemistrzem Polski do lat 18

30 maja 2017   |   Juniorzy
slask-wroclaw-wicemistrzem-polski-do-lat-18

W niedzielę (28.05.2017) zakończył się turniej finałowy Mistrzostw Polski U18. Nasza drużyna powtórzyła sukces z przed roku i ponownie wywalczyła srebrny medal. Nagroda dla najlepszego obrońcy turnieju powędrowała do Maksymiliana Zagórskiego, natomiast w pierwszej piątce turnieju znalazł się Dominik Wilczek.

Podopieczni trenera Tomasza Jankowskiego oraz Piotra Portasa przystępowali do turnieju jako jedni z faworytów do zdobycia tytułu Mistrza Polski. Już od pierwszego spotkania nasi zawodnicy potwierdzili, że oczekiwania wobec nich nie są bezpodstawne. Fazę grupową zakończyliśmy bez porażki, pewnie pokonując pozostałe zespoły (Cracovie Kraków, WKK Wrocław oraz Hensfort Przemyśl).

W półfinale przyszło nam się mierzyć z drużyną Trefla Sopot, która w w pierwszej fazie turnieju uległa tylko Rosie Radom. To my przystępowaliśmy do meczu w roli faworyta, jednak nasi juniorzy nie zlekceważyli przeciwnika i przystąpili do meczu w pełnym skupieniu, co było widoczne od samego początku meczu. Już po pierwszej kwarcie uzyskaliśmy dziewięcio punktowe prowadzenie, które sukcesywnie powiększaliśmy przez resztę spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 79:51.

W wielkim finale spotkaliśmy się z gospodarzami turnieju – Rosą Radom. Rosa podobnie jak Śląsk kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając swoje wszystkie dotychczasowe mecze. Niestety to Radomianie przystąpili do mecze z większą energią. Dzięki szczelnej obronie rywali nasi zawodnicy nie mogli odnaleźć drogi do kosza, zdobywając w pierwszej połowie tylko 12pkt. Po zmianie stron Rosa wciąż nie odpuszczała i sukcesywnie powiększała swoją przewagę. W tym pojedynku to gospodarze turnieju okazali się lepsi, wygrywając cały mecz 82:37.

Kluczem do sukcesu naszego zespołu w dużej mierze była bardzo dobra gra w obronie. Nasz zespół tracił średnio 60 pkt na mecz. Na wyróżnienie zasługuje gra całego zespołu, ale przede wszystkim trójki zawodników, która wzięła na sienie ciężar zdobywania punków. Mowa o Maksymilianie Zagórskim (15,2 pkt), Janie Malesie (15,2 pkt) oraz Dominiku Wilczku (11,8 pkt).

GRATULUJEMY SUKCESU TRENEROM ORAZ WSZYSTKIM ZAWODNIKOM !