Podsumowanie Tygodnia 2-8.10.2017

10 października 2017   |   II liga,  Juniorzy,  Juniorzy Starsi,  Kadeci,  Młodzicy
podsumowanie-tygodnia-2-8-10-2017

Nasi II ligowcy wygrywają trzeci mecz z rzędu i tym samym zostają liderami tabeli. Po zacięty pojedynku derbowym juniorzy starsi pokonują WKK Wrocław. Do zwycięstwa prowadził nas autor 30 pkt – Jakub Musiał. Swoje drygie ligowe zwycięstwo odnieśli kadeci U16.

II liga

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Podopieczni trenera Tomasza Jankowskiego zaliczają bardzo udany początek sezonu, tym razem pokonaliśmy zespół Rawii Rawicz. Nasi młodzi zawodnicy znów wykazali się charakterem i opanowaniem. Pierwsza kwarta to walka punkt za punkt, żaden z zespołów nie wyszedł na wyraźne prowadzenie. Po dziesięciu minutach nieznacznie (17:18) prowadziła drużyna gości. W drugiej odsłonie meczu znów widzieliśmy bardzo zaciętą walkę. Po raz kolejny to zespół z Rawicza miał trochę więcej szczęścia. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 32:35.

Po zmianie stron obraz meczu wciąż się nie zmieniał, wyrównana gra z minimalnym wskazaniem na drużynę gości. W ostatniej ćwiartce nasi zawodnicy wykazali się charakterem i opanowaniem. Pomimo przegranych trzech poprzednich kwart spotkania, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 69:64, a najlepszym strzelcem naszej drużyny, z 17 punktami na koncie, został Jan Malesa. Wspólnie z WKK Wrocław mamy po 6 pkt i liderujemy w tabeli II ligi.

Exact System Śląsk Wrocław – Rawia Rawicz 69:64 (17:18, 15:17, 18:19, 19:10)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Malesa 17, Żeleźniak 15, Bożenko 13, Ratajczak 11, Barszcz 6, Stawiak 5, Kutta 2, Sasik 0, Zagórski 0, Kozłowski, Czempiel, Tomczak

Rawia Rawicz: Kuta 15, Krówczyński 14, Kołakowski 13, Paszek 12, Maciołek 10, Rodak 0, Maciejewski 0, Styłą 0, Samuła 0, Staśkowiak 0, Popiel

Juniorzy Starsi

W tym tygodniu swoje mecze rozgrywały obie nasze drużyny juniorów starszych. Pierwszy zespół rozgrywał derbowy pojedynek przeciwko WKK Wrocław. Spotkanie było wyrównane od pierwszych minut. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka, w której nasi zawodnicy nie dali swoim rywalom żadnych szans, wygrywając ją 13:0. Cały mecz zakończył się wynikiem 96:83. Do zwycięstwa prowadził nas Jakub Musiał, zdobywca 30 pkt.

Śląsk II podejmował we własnej hali drużynę Zastalu Zielona Góra. Niestety starszy zespół gości okazał się lepszy i przegraliśmy ostatecznie 81:111. Najlepszymi strzelcami w naszej drużynie byli: Kacper Burakiewicz oraz Kacper Marchewka, którzy zdobyli odpowiednio 22 i 20 punktów.

WKK Wrocław – WKS Śląsk I Wrocław 83:96 (14:20, 27:24, 22:22, 20:17, 0:13)

WKS Śląsk Wrocław: Musiał 30, Sasik 14, Żeleźniak 14, Bożenko 12, Kozłowski 7, Zagórski 7, Czempiel 4, Malesa 3, Wilczek 3, Tomczak 2

WKK Wrocław: Kobel 16, Rutkowski 22, Fiedukiewicz 12, Jodłowski 12, Matusiak 4, Grzelak 2, Bortliczek 0, Kroczak 0, Kurkowiak 0, Trębowicz 0, Uberna 0

WKS Śląsk II Wrocław – Zastal Zielona Góra 81:111 (18:27, 21:34, 25:28, 17:22)

WKS Śląsk II Wrocław: Burakiewicz 22, Marchewka 20, Główka 14, Siembiga 9, Mindowicz 6, Jaworski 5, Malik 3, Krawczyk 2, Kubiak 0, Przybyłek 0

Zastal Zielona Góra: Bednarczyk 25, Traczyk 24, Stępień 17, Dymiński 10, Łopiński 9, Busz 8, Klan 7, Klocek 7, Szymański 4

Juniorzy

W lidze juniorów również mieliśmy przyjemność oglądać derbowy pojedynek pomiędzy Śląskiem, a WKK. Niestety tym razem lepsi okazali się nasi lokalni rywale. Mecz zakończył się wynikiem 68:73. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Igor Kozłowski oraz Mateusz Czempiel.

WKS Śląsk Wrocław – WKK I Wrocław 68:73 (21:27, 18:19, 17:12, 12:15)

WKS Śląsk Wrocław: Kozłowski 22, Czempiel 20, Żmijak 7, Pietrow 6, Marchewka 4, Kuczyc 3, Główka 2

WKK I Wrocław: Kroczak 27, Madejski 13, Lentka 8, Sitnik 8, Eitelthaler 5, Piotrowski 4, Stachowicz 4, Bielecki 2, Brysz 2

Kadeci U16

Podopieczni trenera Kacy wygrali swoje drugie ligowe spotkanie w tym sezonie. Tym razem ich przeciwnikami był Turów Zgorzelec. Cały mecz przebiegał od dyktando naszej drużyny. Nie do zatrzymania był Michał Mindowicz, który zdobył aż 32pkt.

Turów Zgorzelec – WKS Śląsk Wrocław 55:91 (14:27, 13:28, 14:19, 14:17)

WKS Śląsk Wrocław: Mindowicz 32, Burakiewicz 22, Styczeń 13, Przybyłek 9, Krawczyk 8, Jaworski 7, Niedorys 0, Rabsztyn 0

Turów Zgorzelec: Pietryk 22, Wojtasiński 13, Kret 7, Sobkowiak 7, Pecyna 3, Łoszewski 2, Gurdziel 1, Binczarowski 0, Borowy 0, Furmańczyk 0, Kunicki 0, Tracz 0

Młodzicy

Oba zespoły młodzików wygrały swoje mecze. Śląsk I pokonał na własnym parkiecie drużynę Górnika Wałbrzych, natomiast Śląsk II wysoko wygrał na wyjeździe z SMK Lubin.

WKS Śląsk I Wrocław – Górnik Wałbrzych 99:53

SMK Lubiń – WKS Śląsk II Wrocław 19:60 (6:16, 0:15, 4:17, 9:12)

WKS Śląsk II Wrocław: Kucharski 11, Surmiak 10, Ferens 9, Czerwiński 8, Ilnicki 5, Dobrzyński 4, Stanisławski 4, Sasiak 3, Duk 2, Nęcki 2, Rychlik 2, Tomczyk 0

SMK Lubin: Kogut 14, Tarnawski 3, Jamrozy 2, Czekaj 0, Czubak 0, Dawidowski 0, Fonał 0, Jastrzębski 0, Niedbała 0, Sławecki 0, Stefanowicz 0, Ziółkowski 0