Podsumowanie tygodnia 9-15.10.2017

17 października 2017   |   Juniorzy,  Juniorzy Starsi,  Kadeci,  Młodzicy
podsumowanie-tygodnia-9-15-10-2017

Cztery mecze, trzy zwycięstwa, tak wygląda bilans naszych zespołów z minionego tygodnia. Juniorzy starsi, juniorzy oraz młodzicy U14 bardzo pewnie wygrali swoje mecze. Wyższość rywali musieli uznać tylko kadeci U15.

Juniorzy Starsi

Nasi juniorzy starsi grali przeciwko Gimbasketowi Wrocław. Od początku spotkania narzuciliśmy własne warunki, dzięki czemu kontrolowaliśmy całe spotkanie od początku do końca, pewnie wygrywając kolejne kwarty. W meczu punktowali wszyscy nasi zawodnicy. Po 16 oczek zdobyli Sebastian Bożenko oraz Szymon Tomczak.

WKS Śląsk Wrocław – Gimbasket Wrocław 99:40 (29:9, 18:7, 21:6, 31:18)

WKS Śląsk Wrocław: Bożenko 16, Tomczak 16, Kozłowski 14, Czempiel 11, Sasik 10, Żeleźniak 9, Pietrow 6, Malesa 3, Zagórski 3, Żmijak 3

Gimbasket Wrocław: Mańkiewicz 13, Kamberski 11, Rogoziński 10, Kwiatkowski 6, Hołodniuk 0, Małyszewicz 0, Sienkiewicz 0

Juniorzy

Podopieczni trenera Piotra Portasa pewnie pokonali młodszy zespół WKK 61:95 pomimo tego, że pierwszej kwarcie to przeciwnicy prowadzili 4 punktami. Kolejne odsłony spotkania należały już bowiem do nas, szybko wyszliśmy na prowadzenie i sukcesywnie powiększaliśmy je do końca meczu. Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej ekipie był Jan Pietrow, autor 32 punktów.

WKK II Wrocław – WKS Śląsk Wrocław 61:95 (25:21, 7:25, 20:30, 9:18)

WKS Śląsk Wrocław: Pietrow 32, Czempiel 13, Kozłowski 13, Żmijak 11, Marchewka 10, Kvashchuk 7, Główka 6, Malik 2, Kuczyc 1

WKK II Wrocław: Włodarczyk 14, Woźniakiewicz 13, Kilian 9, Zieniewicz 9, Kowalczyk 6, Koelner 4, Dochniak 3, Stasieńko 2, Niziołek 1, Paluch 0

Kadeci U15

Niestety nasi młodsi kadeci musieli uznać wyższość przeciwników i przegrali swój mecz 81:56. Gorzowianie wykorzystali przewagę własnego parkietu i zdominowali cały mecz. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Kajetan Krzak – 14.

MKK Basket Gorzów Wlkp. – WKS Śląsk Wrocław 81:56 (21:14, 23:16, 15:8, 22:18)

WKS Śląsk Wrocław: Krzak 14, Strysz 11, Gołębiowski 10, Wilczek 8, Mikulski 3, Pawełka 3, Tabisz 3, Górecki 2, Naron 2, Grochowski 0, Kocięcki 0, Kotliński 0

MKK Basket Gorzów Wlkp: Grzeszak 25, Bury 22, Kęsik 20, Wróbel 6, Kolański 5, Kaczmarek 3, Bohdanowicz 0, Brodziuk 0, Gralak 0, Łazarczyk 0, Łupiński 0

Młodzicy

Młodzicy I pokonali na wyjeździe Nysę Kłodzko 52:73. O wyniku zadecydowała wygrana przez nas pierwsza kwarta aż 4:21. 18 punktów dla naszego zespołu zdobył Kacper Jaworski. Młodzicy U13 brali udział w VII edycji BASKET REGNUM CUP w Bydgoszczy. Zawodnicy trenera Jacka Kolisa zajęli 4 miejsce.

MKS Nysa Kłodzko – WKS Śląsk I Wrocław 52:73 (4:21, 19:11, 13:17, 16:24)

WKS Śląsk I Wrocław: Jaworski 18, Kończyło 16, Mądro 10, Waluk 9, Polek 5, Akutko 4, Garstka 4, Macewicz 4, Świąder 3, Baran 0, Dykier 0, Łomnicki 0

MKS Nysa Kłodzko: Mielnicka 16, Zenner 9, Kwietniewski 8, Gusławski 6, Domański 4, Frankowski 4, Kurowski 4, Krupiński 1, Berneci 0, Jakubowski 0, Kwaitkowski 0, Tkaczyk 0