Podsumowanie tygodnia 16-22.10

24 października 2017   |   Bez kategorii
podsumowanie-tygodnia-16-22-10

Nasz drugoligowy zespól odniósł w tym tygodniu dwa ważne zwycięstwa, dzięki czemu jesteśmy jedyną drużyną w grupie D bez porażki na koncie. Po zaciętym pojedynku nasi juniorzy pokonali Górnik Wałbrzych, kadeci U15 w derbowym meczu ulegli zespołowi WKK Wrocław.

II liga

Nasze rezerwy rozgrywały w tym tygodniu aż dwa mecze. Na pierwszy ogień poszła drużyna WKK Wrocław. Początek spotkania był w naszym wykonaniu bardzo nerwowy i po pierwszej kwarcie goście zdołali odskoczyć na 7 punktową przewagę. W drugiej ćwiartce udało nam się odrobić straty i po 20 minutach na tablicy wyników widniał remis.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się. Raz jedna raz druga drużyna wychodziła na kilku punktowe prowadzenie. Na półtorej minuty przed końcem spotkania, to ekipa WKK prowadziła 5 punktami. Wtedy do akcji wkroczył Karol Kutta, który najpierw trafił za 3 punkty, a następną akcję zakończył celnym lay-upem. Przeciwnicy mieli jeszcze szanse przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale rzutu równo z syreną nie trafił Tomasz Stępień. W dogrywce dzięki dobrej grze po obu stronach boiska udało nam się odskoczyć 7 punktowe prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca spotkania. Derby zakończyły się wynikiem 83:73.

Po 4 dniach odpoczynku przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Kątów Wrocławskich. Tym razem do meczu przystępowaliśmy jako goście. Początek spotkania to wyrównana gra obu ekip. Końcówka kwarty należała jednak do nas. Zdobyliśmy sześć punktów z rzędu, bez odpowiedzi rywala. Przez następne 10 minut zdołaliśmy powiększyć naszą przewagę i drugą połowę zaczynaliśmy z 12 punktową zaliczką.

Trzecia ćwiartka spotkania to bardzo kiepska gra obu zespołów. Obie ekipy łącznie zdobyły 10 punktów. Ostatniej odsłonie meczu graliśmy cierpliwie i konsekwentnie, dzięki czemu kontrolowaliśmy wynik. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na odrobienie strat. Końcowy wynik to 52:64 dla Śląska.

Dzięki dwóm zwycięstwom jakie odnieśliśmy w tym tygodniu jesteśmy jedyną ekipą w naszej grupie która nie ma porażki na koncie. Nasz bilans to 5-0. Następny mecz zagramy już 26.10.2017, a naszym przeciwnikiem będzie KS Stal Ostrów Wlkp.

Exact Systems Śląsk Wrocław – WKK Wrocław 83:73 (12:19, 21:14, 21:17, 16:20, 13:3)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Kutta 16, Żeleźniak 15, Zagórski 14, Barszcz 10, Malesa 9, Bożenko 8, Czempiel 6, Ratajczak 5, Kozłowski 0, Tomczak 0, Sasik 0

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – Exact Systems Śląsk Wrocław 52:64 (12:19, 15:20, 4:6, 21:19)

Exact Systems Ślask Wrocław: Kutta 14, Stawiak 11, Bożenko 11, Żeleźniak 9, Wilczek 8, Ratajczak 4, Sasik 4, Malesa 2, Zagórski 1, Barszcz 0, Tomczak

Juniorzy

Po bardzo zaciętym pojedynku zawodnicy trenera Piotra Portasa pokonali Górnik Wałbrzych 79:75. O wyniku zadecydowała wysoko wygrana druga kwarta. Do zwycięstwa prowadzili nas: Mateusz Czempiel oraz Igor Kozłowski, którzy zdobyli odpowiednio 30 i 25 punktów.

WKS Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:75 (23:24, 28:16, 9:20, 19:15)

WKS Śląsk Wrocław: Czempiel 30, Kozłowski 25, Pietrow 8, Główka 6, Siembiga 6, Żmijak 4, Burakiewicz 0, Kvashchuk 0, Malik 0

Kadeci U15

W derbowym pojedynku nasi kadeci młodsi grali przeciwko WKK Wrocław. Niestety goście okazali się wyraźnie lepsi i musieliśmy uznać ich wyższość. Mecz zakończył się wynikiem 42:70. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Michał Naron – 10.

WKS Śląsk Wrocław – WKK Wrocław 42:70 (4:15, 13:17, 12:31, 13:7)

WKS Śląsk Wrocław: Naron 10, Buras 8, Mikulski 7, Wilczek 5, Krzak 4, Górecki 2, Grochowski 2, Kowalski 2, Pawełka 2, Gołębiowski 0, Kocięcki 0, Kotliński 0

Młodzicy

Nie był to dobry weekend dla naszych młodzików. Oba zespoły odniosły porażki. Śląsk I przegrał we własnej hali z ekipą Turowa Zgorzelec, natomiast młodszy zespół musiał uznać wyższość Sudet Jelenia Góra.

WKS Śląsk I Wrocław – Turów Zgorzelec 65:78 (16:23, 23:19, 12:19, 14:17)

WKS Śląsk I Wrocław: Górecki 20, Wilczek 14, Kończyło 11, Kaźmierczak 5, Baran 4, Polek 4, Świąder 3, Mądro 2, Waluk 2, Akutko 0, Jaworski 0, Macewicz 0

KS Sudety Jelenia Góra – WKS Śląsk II Wrocław 125:16 (26:6, 30:4, 34:3, 35:3)

WKS Śląsk Wrocław: Kucharski 10, Ilnicki 2, Rychlik 2, Czerwiński 1, Stanisławski 1, Dobrzyński 0, Duk 0, Ferens 0, Sasiak 0, Surmiak 0