Podsumowanie tygodnia 23-29.10

31 października 2017   |   II liga,  Juniorzy,  Juniorzy Starsi,  Młodzicy
podsumowanie-tygodnia-23-29-10

Pierwsza porażka stała się faktem. Nasi drugoligowcy ulegli na wyjeździe zespołowi Stali Ostrów Wlkp.. Na szczęście szybko udało nam się zapomnieć, bowiem tylko trzy dni później pokonaliśmy na własnym parkiecie zespół z Lubina różnicą aż 45 pkt! Czwarte zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi, pokonując Zastal Zieloną Górę, umacniając tym samym swoją pozycję lidera rozgrywek.

II liga

W minionym tygodniu nasi młodzi zawodnicy po raz kolejny rozgrywali dwa mecze. Naszymi pierwszymi rywalami był zespół Ostrowa Wlkp.. Podopiecznych trenera Jankowskiego czekało trudne zadanie, ponieważ Ostrowianie nie przegrali jeszcze w tym sezonie ani jednego spotkania we własnej hali. Jak można było się spodziewać mecz od pierwszych minut był nie zwykle wyrównany. Żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie przewagi, stąd po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis.  Druga odsłona meczu nie przyniosła żadnych zmian. Oba zespoły szły łeb w łeb. Po pierwszej połowie prowadziliśmy jednym punktem.

Trzecia kwarta, jak dwie poprzednie, wyrównana. Rozpoczynając ostatnią ćwiartkę meczu oba zespoły miały na swoim koncie po 67 punktów. Niestety nasi zawodnicy złapali swego rodzaju niemoc w ataku i zdobyli w tej części spotkania tylko 9 punktów, gdzie przeciwnicy rzucili ich aż 20. Ostateczny wynik meczu meczu to 87:76.

Na wyciągnięcie wniosków z przegranego meczu mieliśmy bardzo mało czasu, ponieważ zaledwie trzy dni później podejmowaliśmy we własnej hali drużynę SMK Lubin. Od początku spotkania ruszyliśmy do ataku. Już po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy 9 punktami. W drugiej kwarcie spowolniliśmy grę w ataku, co przełożyło się na mniej zdobytych punktów. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 40:33.

Po zmianie stron zagraliśmy o wiele lepiej na bronionej części parkietu, dzięki czemu nasza gra wyraźnie przyspieszyła. W całej drugiej połowie pozwoliliśmy rywalom na zdobycie jedynie 16 punktów. Cały mecz zakończył się wynikiem 94:49. Najlepszym punktującym naszego zespołu został Dominik Wilczek z 19 oczkami na koncie.

KS Stal Ostrów Wlkp. – Exact Systems Śląsk Wrocław 87:76 (21:21, 23:24, 23:22, 20:9)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Kutta 13, Wilczek 12, Żeleźniak 12, Czempiel 10, Bożenko 10, Sasik 6, Barszcz 5, Ratajczak 4, Kozłowski 2, Zagórski 2, Tomczak

Exact Systems Śląsk Wrocław – SMK Lubin 94:49 (26:17, 14:16, 27:6, 27:10)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Wilczek 19, Stawiak 15, Zagórski 15, Sasik 14, Bożenko 9, Kutta 8, Kozłowski 7, Ratajczak 6, Czempiel 1, Żeleźniak 0, Barszcz 0, Malesa

Juniorzy Starsi

:Oba zespoły rozgrywały swoje w tym tygodniu swoje mecze. Śląsk I pokonał na własnym parkiecie Zastal Zieloną Góra 75:52. Nasz zespół był wyraźnie lepszy i przeważał przez całe spotkanie. Najlepszymi strzelcami naszej drużyny zostali Maksymilian Zagórski oraz Tomasz Żeleźniak, którzy zdobyli odpowiednio 16 i 15 punktów. Śląsk II nie dał rady starszemu Gimbasketwi Wrocław uległ 86:66. Najwięcej punktów dal naszego zespołu zdobył Kacper Burakiewicz – 23.

WKS Śląsk I Wrocław – Zastal Zielona Góra 75:52 (15:11, 21:14, 22:17, 17:10)

WKS Śląsk I Wrocław: Zagórski 16, Żeleźniak 15, Czempiel 13, Wilczek 10, Tomczak 7, Bożenko 6, Kozłowski 4, Sasik 2, Żmijak 2, Kvashchuk 0, Pietrow 0

Gimbasket Wrocław – WKS Śląsk II Wrocław 86:66 (31:14, 16:15, 16:23, 23:14)

WKS Śląsk II Wrocław: Burakiewicz 23, Mindowicz 13, Główka 10, Haber 9, Mitman 7, Krawczyk 2, Malik 2, Jaworski 0, Kubiak 0, Styczeń 0, Włodarski 0

Juniorzy

W derbach Wrocławia nasz zespół nie dał najmniejszych szans Gimbasketowi, wygrywając różnicą aż 70 punktów ! Gospodarze ani przez chwile nie stanowili dla nas zagrożenia. Najlepszym strzelcem spotkania został Michał Główka, autor 21 oczek.

Gimbasket Wrocław – WKS Śląsk Wrocław 30:100 (7:32, 9:14, 4:20, 10:34)

WKS Śląsk Wrocław: Główka 21, Kozłowski 18, Kuczyc 14, Czempiel 12, Siembiga 10, Burakiewicz 7, Pietrwo 7, Kvashchuk 6, Żmijak 5, Malik 0

Młodzicy

Śląsk I pewnie pokonuje Gimbasket Wrocław 80:45. Najlepszym strzelcem meczu zostaje Kacper Jaworski – 18 pkt. Nasz młodszy zespół przegrywa na wyjeździe z Turowem Zgorzelec.

WKS Śląsk I Wrocław – Gimbasket Wrocław 80:45 (29:9, 20:13, 20:4, 11:19)

WKS Śląsk I Wrocław: Jaworski 18, Świąder 13, Garstka 8, Klemczyński 8, Waluk 7, Kaźmierczak 6, Łomnicki 6, Baran 4, Dykier 2, Mądro 2, Tereba 0

Turów Zgorzelec – WKS Śląsk II Wrocław 122:34 (34:14, 27:4, 21:10, 40:6)

WKS Śląsk II Wrocław: Dobrzyński 8, Kucharski 6, Stanisławski 5, Czerwiński 4, Ferens 4, Sasiak 4, Tomczyk 2, Klepak 1, Ilnicki 0, Rychlik 0, Surmiak 0