Podsumowanie tygodnia 30.10 – 5.11

07 listopada 2017   |   II liga,  Juniorzy,  Kadeci,  Młodzicy
podsumowanie-tygodnia-30-10-5-11

Pięć zwycięstw, jedna porażka. Tak wygląda bilans naszych zespołów w minionym tygodniu. II ligowy zespół odniósł kolejne zwycięstwo, w derbach Wrocławia pokonaliśmy Gimbasket 91:70. Juniorzy odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo nad Gwardią Wrocław. Po wyrównanym pojedynku w lidze kadetów, niestety przegrywamy z WKK Wrocław.

II liga

Kolejny derbowy pojedynek. Tym razem naszym przeciwnikiem był Gimbasket Wrocław. Nasi zawodnicy przystępowali do meczu w roli faworytów. Dobrze weszliśmy w mecz i po trochę ponad dwóch minutach prowadziliśmy 9:0. Gospodarze szybko  zniwelowali straty, w połowie kwarty nasza przewaga wynosiła już tylko 1 pkt. Końcówka należała jednak do nas i po pierwszej części spotkania prowadziliśmy 22:16. Początek drugiej ćwiartki również dla nas. Nasze prowadzenie urosło do 11 pkt. Niestety znów pozwoliliśmy przeciwnikom wrócić do gry. Po pierwszych 20 minutach na tablicy widniał wynik 40:38 dla naszego zespołu.

Początek drugiej połowy był dość wyrównany. Gospodarzom udało się nawet wyjść na 2 punktowe prowadzenie. Od tego momentu podopieczni trenera Jankowskiego poprawili swoją grę w obronie, co przełożyło się na więcej łatwych punktów w ataku. Po trzech kwartach prowadziliśmy 61:53. Ostatni część spotkania to już dominacja naszego młodego zespołu, wygraliśmy ja 30:17, a całe spotkanie 91:70. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Tomasz Żeleźniak – 23.

Po 8 kolejkach, z bilansem 7-1 dzielimy fotel lidera razem z zespołem Górnika Wałbrzych. Następne spotkanie już w najbliższą niedziele (12.11.2017). We własnej hali zmierzymy się z Sudetami jelenia Góra. Początek meczu o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Gimbasket Wrocław – Exact Systems Śląsk Wrocław 70:91 (16:22, 22:18, 15:21, 17:30)

Exact Systems Śląsk Wroclaw: Żeleźniak 23, Wilczek 15, Malesa 14, Stawiak 12, Bożenko 7, Zagórski 6, Ratajczak 5, Kozłowski 4, Sasik 3, Czempiel 2, Barszcz 0, Tomczak

Juniorzy

Podopieczni trenera Portasa zdeklasowali swoich rywali. Pokonaliśmy Gwardię Wrocław różnicą 72 pkt. Nasi zawodnicy od pierwszych sekund spotkania narzucili swój styl gry i sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie. Aż trzech naszych zawodników zdobyło 20, bądź więcej punktów.

WKS Śląsk Wrocław – Gwardia Wrocław 113:41 (30:12, 27:7, 24:11, 32:11)

WKS Śląsk Wrocław: Żmijak 22, Pietrow 21, Kuczyc 20, Marchewka 17, Główka 10, Burakiewicz 7, Czempiel 7, Malik 7, Kvashchuk 2

Kadeci U16

W derbowym pojedynku z WKK, lepsi okazali się przeciwnicy. Po wyrównanej pierwszej połowie nasz zespół prowadził 27:24. Niestety druga połowa należała już do rywali. W trzeciej kwarcie goście doprowadzili do remisu, a w czwartej udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. 16 pkt dla naszego zespołu zdobył Kacper Burakiewicz.

WKS Śląsk Wrocław – WKK Wrocław 67:74 (13:11, 24:23, 17:20, 13:21)

WKS Śląsk Wrocław: Burakiewicz 16, Marchewka 14, Siembiga 13, Mindowicz 11, Mitman 7, Jaworski 3, Krawczyk 2, Haber 1, Przybyłek 0, Styczeń 0

Kadeci U15

Podopieczni trenera Wilczka bardzo łatwo rozprawili się z rywalami z Nowej Soli. Wygraliśmy na wyjeździe 98:21. Mecz przebiegał pod nasze dyktando od pierwszej do ostatniej minuty. Najlepszym strzelcem spotkania został Mateusz Gołębiowski, autor 22 punktów.

SKM Nowa Sól – WKS Śląsk Wrocław 21:98 (9:29, 4:27, 7:22, 1:20)

WKS Śląsk Wrocław: Gołębiowski 22, Pawełka 17, Strysz 15, Buras 11, Kotliński 8, Kowalski 6, Krzak 6, Mikulski 4, NAron 4, Grochowski 3, Tabisz 2, Ostrowski 0

Młodzicy

Oba nasze zespoły bardzo wysoko wygrywają swoje mecze. Śląsk I wygrywa w Lubiniu różnica 128 pkt, Śląsk II pokonuje we własnej hali zespół z Trzebnicy 81:31.

SMK Lubin – WKS Śl ąsk I Wrocław 18:146 (2:29, 4:38, 6:42, 6:37)

WKS Śląsk Wrocław: Akutko 26, Dykier 18, Garstka 18, Kaźmierczak 15, Świąder 14, Jaworski 13, Waluk 11, Klemczyński 8, Baran 7, Krawczyk 6, Tereba 6, Mądro 4

WKS Śląsk II Wrocław – GKS Gaudia Trzebnica-Zdrój 81:31 (9:10, 25:8, 23:8, 24:5)

WKS Śląsk Wrocław: Ferens 16, Kucharski 16, Czerwiński 13, Stanisławski 10, Przystasz 9, Sasiak 6, Ilnicki 5, Rychlik 2, Surmiak 2, Tomczyk 2, Dobrzyński 0, Nęcki 0