Podsumowanie tygodnia 6-12.11

14 listopada 2017   |   II liga,  Juniorzy,  Juniorzy Starsi,  Kadeci,  Młodzicy
podsumowanie-tygodnia-6-12-11

Nasz drugoligowy zespół odniósł drugą porażkę w tym sezonie. Tym razem mocniejsi okazali się goście z Jeleniej Góry, którzy wygrali z nami 67:81. W derbach w lidze juniorów lepsi o 8 „oczek” okazali się zawodnicy WKK Wrocław.

II liga

W tym tygodniu podejmowaliśmy w „Kosynierce” zespół Sudetów Jelenia Góra. Nasza drużyna przystępowała do tego spotkania w roli faworytów. Niestety boiskowa rzeczywistość okazała się inna. Goście od pierwszych minut przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Już po pierwszej połowie prowadzili ono różnica 19pkt.

Trzecia kwarta również zakończyła się na korzyść rywali. Przewaga była już zbyt duża i nawet pomimo małej „pogoni” jaką rozpoczęli nasi zawodnicy w ostatniej części spotkania, nie udało nam się odrobić strat. O wyniku zadecydowała między innymi skuteczność rzutów trzypunktowych (Śląsk 18.8%, Sudety 52.9%).

Następny mecz już w niedziele w naszej „Kosynierce” o godz. 16:00. Naszym przeciwnikiem będzie KS Kosz Pleszew.

Exact Systems Śląsk Wrocław – KS Sudety Jelenia Góra 67:81 (12:24, 16:23, 14:18, 25:16)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Bożenko 24, Stawiak 11, Zagórski 9, Kozłowski 8, Ratajczak 7, Malesa 4, Wilczek 4, Czempiel 0, Sasik 0, Barszcz 0, Tomczak

Juniorzy Starsi

Nasz drugi zespół juniorów starszych mierzył się z WKK Wrocław. Starsi przeciwnicy wyraźnie dominowali fizycznością co przełożyło się bezpośrednio na wynik spotkania. Przegraliśmy 45:91. Najwięcej punktów dla naszego zespołu nastrzelał Marek Mitman – 19.

WKS Śląsk II Wrocław – WKK Wrocław 45:91 (9:29, 7:29, 8:19, 21:14)

WKS Śląsk II Wrocław: Mitman 19, Siembiga 6, Główka 5, Marchewka 5, Mindowicz 4, Krawczyk 3, Styczeń 2, Malik 1, Burakiewicz 0, Jaworski 0, Włodarski 0

Juniorzy

W derbowym pojedynku w lidze juniorów po raz drugi w tym sezonie lepsze okazało się WKK Wrocław. O wyniku tego meczu w dużej mierze zadecydowała wysoko przegrana przez nas druga kwarta (27:9). Najlepszym strzelcem całego spotkania został Igor Kozłowski który uzbierał aż 26 punktów.

WKK Wrocław – WKS Śląsk Wrocław 78:70 (11:21, 27:9, 24:22, 18:16)

WKS Śląsk Wrocław: Kozłowski 26, Czempiel 14, Pietrow 10, Żmijak 8, Kuczyc 5, Marchewka 3, Główka 2, Kvashchuk 2, Siembiga 0

Kadeci U16

Podopieczni trenera Kacy wyraźnie dominowali w całym spotkaniu. Od pierwszych minut narzucili swój styl gry i pewnie wygrywali kwarte po kwarcie. Najwięcej punktów w całym meczu zdobył Kacper Burakiewicz – 21.

KS Sudety Jelenia Góra – WKS Śląsk Wrocław 52:102 (9:25, 15:20, 14:33, 14:24)

WKS Śląsk Wrocław: Burakiewicz 21, Mindowicz 12, Marchewka 11, Siembiga 11, Haber 10, Mitman 9, Azimka 8, Krawczyk 8, Styczeń 6, Jaworski 5, Kubiak 1

Młodzicy

Nasz drugi zespół młodzików wyraźnie przegrał ze starszymi rywalami z Wałbrzycha. Gospodarze spotkanie wygrali wszystkie kwarty. Najlepszym strzelcem naszego zespołu z 12 punktami na koncie został Filip Ferens.

Górnik Wałbrzych – WKS Śląsk II Wrocław 86:44 (21:12, 21:10, 16:13, 28:9)

WKS Śląsk II Wrocław: Ferens 12, Kucharski 9, Klepak 6, Tomczyk 6, Dobrzyński 4, Przystasz 4, Sasiak 2, Czerwiński 1, Ilnicki 0, Nęcki 0, Stanisławski 0, Szymczyk 0