Podsumowanie tygodnia 27.11-3.12

16 listopada 2017   |   III liga,  Juniorzy,  Juniorzy Starsi,  Kadeci,  Młodzicy
podsumowanie-tygodnia-27-11-3-12

Rezerwy odnoszą 10 zwycięstwo w tym sezonie, wysoko pokonując AZS Częstochowa. Po zaciętym derbowym pojedynku w lidze juniorów starszych pokonujemy WKK Wrocław 79:78! Juniorzy bardzo wysoko pokonują Gimbasket Wrocław.

II liga

Do meczu przystępowaliśmy jako zdecydowani faworyci, bowiem zespół AZSu Częstochowa to drużyna ze środka tabeli. Od samego początku narzuciliśmy swój styl gry i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Mecz dwoma celnymi rzutami za trzy punkty otworzył Sebastian Bożenko. Po pierwszej ćwiartce prowadziliśmy 6 punktami. W drugiej kwarcie kontynuowaliśmy dobrą grę, dzięki czemu sukcesywnie powiększaliśmy naszą przewagę nad rywali. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 49:25.

W drugiej połowie odpuściliśmy trochę w obronie, jednak nie na tyle by pozwolić przeciwnikom odrobić straty. Uzyskane w pierwszej części meczu prowadzenie udało nam się „dowieźć” do końca meczu. Ostateczny wynik to 96:70. Na uwagę zasługuje występ Dominika Wilczka, który zdobył 27pkt oraz aż siedmiokrotnie trafił zza linii 6,75.

Następne spotkanie odbędzie się już w tą niedzielę (10.12.2017). Zagramy na wyjeździe z drużyną MKS Otmuchów. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Exact Systems Śląsk Wrocław – AZS Częstochowa 96:70 (20:14, 29:11, 21:23, 26:22)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Wilczek 27, Malesa 12, Zagórski 10, Stawiak 10, Kutta 9, Bożenko 8, Żeleźniak 6, Ratajczak 6, Sasik 6, Barszcz 2, Tomczak

Juniorzy Starsi

Po bardzo wyrównanym meczu i emocjonującej końcówce wygrywamy derbowy pojedynek z WKK Wrocław 79:78. Po pierwszej połowie goście prowadzili aż 10 punktami. Na szczęście, po cennych wskazówkach jakie nasi zawodnicy otrzymali od trenerów w przerwie meczu, udało nam się odrobić straty, wyjść na prowadzenie i cieszyć się ze zwycięstwa oraz pierwszego miejsca w ligowej tabeli. Najlepszym strzelcem naszego zespołu, z 25 punktami na koncie, został Sebastian Bożenko.

Nasz drugi zespół juniorów starszych niestety musiał uznać wyższość starszych rywali z Zielonej Góry. Wyjazdowy mecz zakończył się wynikiem 96:57. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Michał Główka – 13.

WKS Śląsk I Wrocław – WKK Wrocław 79:78 (22:24, 12:20, 24:20, 21:14)

WKS Śląsk I Wrocław: Bożenko 25, Zagórski 15, Żeleźniak 15, Wilczek 9, Musiał 7, Malesa 6, Sasik 2, Czempiel 0

SKM Zastal Zielona Góra – WKS Śląsk II Wrocław 96:57 (16:14, 20:12, 27:15, 33:17)

WKS Śląsk II Wrocław: Główka 13, Mindowicz 11, Mitman 8, Burakiewicz 6, Haber 5, Krawczyk 4, Siembiga 4, Kubiak 2, Styczeń 2, Włodarski 2, Jaworski 0

Juniorzy

Podopieczni trenera Jacka Krzykały bardzo wysoko pokonali lokalnego rywala – Gimbasket Wrocław. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando naszych zawodników. Z kwarty na kwartę nasze prowadzenie wyraźnie rosło. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 123:37.Aż trzech naszych zawodników osiągnęło granice 20 pkt

WKS Śląsk Wrocław – Gimbasket Wrocław 123:37 (22:7, 32:19, 36:5, 33:6)

WKS Śląsk Wrocław: Czempiel 22, Pietrow 20, Żmijak 20, Kuczyc 15, Główka 14, Kvashchuk 9, Mitman 8, Siembiga 8, Burakiewicz 7

Kadeci U16

Podobnie jak juniorzy, nasi kadeci grali przeciwko Gimabasketowi. Zawodnicy trenera Kacy wzięli przykład ze swoich starszych kolegów i również nie dali przeciwnikom najmniejszych szans. Zwyciężyli różnicą 79 pkt! Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Wojciech Siembiga, zdobył on bowiem 26 pkt.

Gimbasket Wrocław – WKS Śląsk Wrocław 38:117 (8:36, 9:31, 10:23, 11:27)

WKS Śląsk Wrocław: Siembiga 26, Burakiewicz 20, Mindowicz 12, Haber 11, Krawczyk 11, Mitman 11, Przybyłek 9, Styczeń 9, Kubiak 8, Jaworski 0, Rabsztyn 0, Walasek 0

Kadeci U15

Podopieczni trenera Wilczka pokonali na wyjeździe Chromik Żary 54:94. Mecz od początku był pod kontrolą naszej drużyny. Najwięcej punktów zdobył Maksymilian Wilczek – 18.

Chromik Żary – WKS Śląsk Wrocław 54:94 (16:23, 8:24, 18:25, 12:22)

WKS Śląsk Wrocław: Wilczek 18, Kocięcki 16, Krzak 14, Buras 12, Kowalski 12, Pawełka 8, Górecki 4, Grochowski 4, Mikulski 2, Naron 2, Tabisz 2, Kotliński 0

Młodzicy

Śląsk I zdeklasował rywali z Trzebnicy. Drużyna trenera Grzegorza Krzaka wygrała różnicą aż 111 punktów! Niestety nieco gorzej poszło naszej najmłodszej drużynie. Przegrała ona z Gimbasketem 61:47.

WKS Śląsk I Wrocław – GKS Gaudia Trzebnica Zdrój 129:18

GImbasket Wrocław – WKS Śląsk II Wrocław 61:47 (15:11, 18:12, 13:12, 15:12)

WKS Śląsk Wrocław: Czerwiński 14, Dobrzyński 6, Kucharski 6, Ferens 5, Ilnicki 5, Rychlik 3, Stanisławski 3, Sasiak 2, Tomczyk 2, Szostak 1, Duk 0, Surmiak 0