Podsumowanie tygodnia 11-17.12

19 grudnia 2017   |   Bez kategorii,  II liga,  Juniorzy,  Juniorzy Starsi,  Kadeci,  Młodzicy
podsumowanie-tygodnia-11-17-12

Drugoligowcy przegrywają dwa mecze na szczycie grupy D. Juniorzy starsi wciąż bez porażki, wygrana z  Gimbasketem była już 9 z rzędu. Juniorzy rozpoczęli rozgrywki o miejsca 1-6 od pokonania na wyjeździe Zastalu II.Kadeci U16 deklasują Turów Zgorzelec. Młodzicy I pewnie pokonują Nysę Kłodzko, natomiast młodzicy II przegrywają ze starszą drużyną WKK Wrocław.
 

II liga

 
W tym tygodniu rozgrywaliśmy dwa mecze na szczycie naszej grupy, które mogły nam zapewnić dużą przewagę nad resztą drużyn. Jako pierwsi do „Kosynierki” przyjechali koszykarze Politechniki Opolskiej. Przed meczem zajmowali oni trzecią lokatę w tabeli. Przed meczem żadna z drużyn nie byłą faworyzowana, nawet pomimo faktu iż to my wygraliśmy pierwszy pojedynek w Opolu. Warto również dodać, że trenerem drużyny przeciwnej jest Dominik Tomczyk, który wywalczył rok temu awans do I ligi z naszym pierwszym zespołem oraz rozpoczął ten sezon jako jej główny szkoleniowiec.

Pierwsze punkty dla naszego zespołu, po celnym rzucie za trzy punkty, zdobył Sebastian Bożenko. Początkowo oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero na niespełna 4 minuty do końca pierwszej kwarty goście zdołali wyjść na 7 punktowe prowadzenie. Jednak udało nam się bardzo szybko odrobić straty bowiem zakończyliśmy tą część spotkania serią punktową 15:3. Tak więc drugą ćwiartkę rozpoczynaliśmy z 5 punktową zaliczką.  Prowadzenie udało nam się utrzymać aż do końcówki kwarty.  Tam niestety goście zaliczyli run 11:2. Do szatni schodziliśmy z 5 punktowym deficytem.

Pierwsze minuty drugiej połowy to dobra gra obu ekip. Wynik wciąż oscylował na granicy 5 punktów. Niestety końcówka znów należała do zespołu z Opola, stąd po 30 minutach prowadzili oni już 12 „oczkami”. Ostatniej odsłonie spotkania przeciwnicy wykazali się doświadczeniem i spokojnie kontrolowali wynik. Mecz zakończył się wynikiem 73:86.

Zaledwie trzy dni później nasza drużyna pojechała do Wałbrzycha, walczyć z drugim w tabeli Górnikiem. Pierwszy mecz w Kosynierce udało nam się wygrać różnicą 3 punktów. Teraz czekało nas o wiele trudniejsze zadanie, bowiem musieliśmy pokonać przeciwników na ich własnym parkiecie.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy już po pierwszej kwarcie zdołali wypracować sobie 6 punktową przewagę. Drugie 10 minut było już bardziej wyrównanym widowiskiem. Dwukrotnie udało nam się dojść Górnik na różnicę 1 punktu, jednak ani razu nie udało nam się osiągnąć przewagi. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 34:31.

Przez pierwsze dwie minuty trzeciej kwarty żadna z drużyn nie mogła znaleźć drogi do kosza. Złą passę przełamał Mateusz Stawiak, który trafił dwa rzuty z rzędu i dał nam jedno punktowe prowadzenie. Niestety nie mogliśmy się nim cieszyć zbyt długo. Górnik szybko odpowiedział akcją wykończoną wsadem przez B.Ratajczaka. Po trzeciej odsłonie przegrywaliśmy jednym punktem. W ostatniej ćwiartce udało nam się dogonić Górnik i wyjść na prowadzenie. Na dwie i pół minuty przed końcem, po celnej trójce Jakuba Musiała, prowadziliśmy aż 7 punktami. Niestety były to nasze ostatnie punkty w tym spotkaniu, które gospodarze zakończyli serią punktową 9:0. Ostateczny wynik to 66:64.

Następny mecz rozegramy już w nowym roku. 6 stycznia zmierzymy się na wyjeździe z Rawią Rawicz.
 
Exact Systems Śląsk Wrocław – Weegree AZS Politechnika Opolska 73:86 (27:22, 15:25, 16:23, 15:16)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Kutta 15, Bożenko 14, Żeleźniak 11, Musiał 9, Stawiak 8, Wilczek 8, Ratajczak 6, Zagórski 2, Malesa 0, Barszcz, Czempiel
 
Górnik Trans.eu Wałbrzych – Exact Systems Śląsk Wrocław 66:64 (21:15, 13:16, 12:14, 20:19)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Musiał 14, Wilczek 10, Stawiak 9, Ratajczak 7, Kutta 6, Malesa 5, Żeleźniak 5, Barszcz 4, Bożenko 4, Sasik 0
 

Juniorzy Starsi

 
Podopieczni trenera Jankowskiego, pokonując Gimbasket, odnieśli 9 ligową wygraną z rzędu i wciąż pozostają niepokonani. Nasi zawodnicy przeważali cały mecz, spokojnie kontrolując wynik. Najlepszymi strzelcami naszej drużyny zostali Mateusz Czempiel oraz Jan Malesa. Obaj zdobyli po 13 punktów.

Nasz drugi zespół juniorów starszych po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu uległ we własnej hali drużynie z Kobierzyc. Goście okazali się lepsi o jeden punkt. Nie pomógł nam nawet świetny występ Wojciecha Siembigi, który na swoim koncie zanotował aż 33 punkty.
 
Gimbasket Wrocław – WKS Śląsk I Wrocław 48:87 (15:24, 11:22, 11:15, 11:26)

WKS Śląsk I Wrocław: Czempiel 13, Malesa 13, Wilczek 12, Kozłowski 11, Bożenko 10, Kvashchuk 10, Pietrow 7, Sasik 6, Tomczak 5, Kuczyc 0, Żmijak 0
 
WKS Śląsk II Wrocław – KKS Kobierzyce 77:78 (22:22, 16:22, 18:17, 21:17)

WKS Śląsk II Wrocław: Siembiga 33, Mitman 19, Azimka 9, Mindowicz 9, Główka 4, Burakiewicz 3, Haber 0, Jaworski 0, Styczeń 0, Włodarski 0
 

Juniorzy

 
W lidze juniorów po trzy najlepsze zespoły z grupy A i B będą rywalizowały ze sobą o awans do rozgrywek centralnych. Pierwszy mecz rozegraliśmy przeciwko drużynie Zastalu II Zielona Góra. Wygraliśmy 72:83.
 
Zastal II Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław 72:83
 

Kadeci U16

 
Zawodnicy trenera Kacy bardzo pewnie i wysoko pokonali Turów Zgorzelec. Aż trzech zawodników osiągnęło barierę 20 punków.
 
WKS Śląsk Wrocław – Turów Zgorzelec 105:36 (36:7, 22:7, 21:11, 26:11)

WKS Śląsk Wrocław: Azimka 21, Burakiewicz 20, Siembiga 20, Mindowicz 16, Mitman 8, Przybyłek 8, Styczeń 7, Haber 3, Walasek 2
 

Młodzicy

 
Śląsk I bez większych problemów rozprawił się z drużyną z Kłodzka, wygrana różnicą 34 punktów. Śląsk II musiał natomiast uznać wyższość starszej drużyny WKK Wrocław.
 
WKS Śląsk I Wrocław – Nysa Kłodzko 84:50
 
WKK Wrocław – WKS Śląsk II Wrocław 108:34 (23:3, 23:13, 29:6, 33:12)

WKS Śląsk II Wrocław: Ferens 8, Stanisławski 6, Czerwiński 4, Dobrzyński 4, Duk 4, Kucharski 4, Ilnicki 2, Tomczyk 2, Przystasz 0, Sasiak 0, Szostak 0, Szymczyk 0
 

Zdjęcia (fot. Bogdan Elmanowski)

 
Exact Systems Śląsk Wrocław – AZS Politechnika Opolska

[Best_Wordpress_Gallery id=”51″ gal_title=”14.12.2017 – II liga: Exact Systems Śląsk Wrocław- AZS Politechnika Opolska”]
 
WKS Śląsk Wrocław – Turów Zgorzelec

[Best_Wordpress_Gallery id=”52″ gal_title=”16.12.2017 – Kadeci U16: WKS Śląsk Wrocław – Turów Zgorzelec”]
 
WKS Śląsk I Wrocław – Nysa Kłodzko

[Best_Wordpress_Gallery id=”53″ gal_title=”17.12.2017 – Młodzicy: WKS Śląsk I Wrocław – Nysa Kłodzko”]