Podsumowanie sezonu 2020/2021

22 czerwca 2021   |   Klub
podsumowanie-sezonu-2020-2021

Sezon 2020/2021 był niezwykle obfity w sukcesy. Wywalczyliśmy medale w 3 z 4 możliwych kategorii wiekowych potwierdzając tym samym, że jesteśmy najlepszym ośrodkiem szkoleniowym dla młodzieży w kraju.

Juniorzy Starsi (U-19)

Po tym jak nasza drużyna juniorów starszych wygrała rozgrywki regionalne (bilans 9-1) wywalczyła awans do dwóch ogólnopolskich turniejów

Młodzieżowy Puchar Polski

Exact Systems Śląsk Wrocław sięgnął po Młodzieżowy Puchar Polski, pomimo awansu do finałowej czwórki z drugiego miejsca. W turnieju półfinałowym ulegliśmy ekipie z Gdyni. Po wysoko wygranym pierwszym meczu turnieju finałowego, w którym pokonaliśmy Trefl Sopot 51:64, przyszedł czas na wielki final i rewanżowe spotkanie z Asseco Arką Gdynia. Tym razem nie daliśmy szans naszym rywalom z pomorza wygrywając aż 64:47. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Białachowski, a do pierwszej piątki wybrany został Anton Azimka.

Mistrzostwa Polski

Z Mistrzostw Polski podopieczni Jacka Krzykały i Piotra Portasa wrócili ze srebrnymi medalami. W fazie grupowej turnieju nie mieliśmy sobie równych pewnie wygrywając wszystkie mecze. W spotkaniu półfinałowym przyszedł czas na kolejny pojedynek z Asseco Arką Gdynia, ponownie okazaliśmy się lepsi wygrywając 79:77. W finale czekał na nas gospodarz turnieju – GTK Gliwce. Niestety musieliśmy uznać wyższość naszego przeciwnika, który wygrał z nami 62:56. Do najlepszej piątki turnieju został wybrany Kacper Gordon.

Juniorzy (U-17)

Droga do finału zespołu Nawrot Śląsk Wrocław była dość długa ponieważ nasi juniorzy musieli rywalizować w turnieju ćwierćfinałowym, który zakończyli trzema pewnymi zwycięstwami. Turniej półfinałowy również nie sprawił naszym zawodnikom większego problemu – kolejne trzy pewne zwycięstwa. Turniej finałowy rozpoczęliśmy równie dobrze co poprzednie etapy, trzy pewne zwycięstwa w fazie grupowej. Pierwsze trudności nasz zespół napotkał dopiero w półfinale, gdzie mierzyliśmy się zespołem z Poznania. Enea BAsket Junior Poznań postawili nam bardzo ciężkie warunki jednak to my cieszyliśmy się z awansu do wielkiego finału wygrywając 70:67. W meczu o złoty medal przyszło nam się mierzyć z naszym lokalnym rywalem – WKK Wrocław. Podopieczni Tomasza Jankowskiego oraz Jacka Krzykały kontrolowali przebieg spotkania i pewnie sięgnęli po tytuł Mistrza Polski wygrywając 76:64. MVP turnieju został wybrany Mikołaj Wojciechowski, a w pierwszej piątce turnieju znaleźli się Jakub Bereszyński i Bartłomiej Jadaś

Kadeci (U-15)

Nasi kadeci rozpoczynali walkę o mistrzostwo Polski od turnieju półfinałowego rozgrywanego w Stargardzie. Bez większych problemów odnieśliśmy tam trzy pewne zwycięstwa dzięki czemu awansowaliśmy do turnieju finałowego z pierwszego miejsca. Tam wielkie emocje czekały nas już od pierwszego spotkania, w którym podejmowaliśmy gospodarzy turnieju – Akademie Koszykówki Komorów. Po bardzo zaciętym meczu zwyciężyliśmy 65:64. Kolejne dwa spotkania, z GAK Gdynia oraz z TS Wisłą Kraków, przebiegały pod nasze dyktando i również zakończyły się naszym zwycięstwem. W spotkaniu półfinałowym naszym rywalem była drużyna Enea Basket Junior Poznań. Cały mecz przebiegał bo myśli trenerów Piotra Portasa oraz Jarosława Krysiewicza. Ostatecznie wygraliśmy 73:62. W finale, głodni rewanżu, czekali na nas zawodnicy GAK Gdynia i niestety udało im się zrewanżować. W najważniejszym meczu sezonu lepsi okazali się rywale wygrywając 67:57. Nagrody indywidualne otrzymali Bartosz Ptak (pierwsza piątka turnieju) oraz Kacper Ambroziak (najlepszy podkoszowy)

Serdecznie gratulujemy tak licznych sukcesów zawodnikom, trenerom, współpracownikom, sponsorom oraz życie i rozwój naszych drużyn! Oby następny sezon był równie udany!