Podsumowanie tygodnia 02-08.10

12 października 2023   |   Podsumowanie tygodnia
podsumowanie-tygodnia-02-08-10

II Liga

Mimo nieustającej walki i imponującej gry Kacpra Ambroziaka oraz Karola Krysiewicza, Exact Systems Śląsk Wrocław musiał uznać wyższość Turowa Zgorzelec w II lidze koszykówki. Przy końcowym wyniku 77:68, Śląsk Wrocław nie zdołał odrobić strat z pierwszej połowy meczu, mimo iż wygrali ostatnią kwartę 26:21. Ambroziak zasłużył na wyróżnienie swoją grą, zdobywając 13 punktów i 6 zbiórek, podczas gdy Krysiewicz dodał do puli 11 punktów, 3 zbiórki i 8 asyst.

Juniorzy Starsi

W meczu między dwoma zespołami Exact Systems Śląsk Wrocław, Śląsk I dominował na całej linii, pokonując Śląsk II 107:59. Maksymilian Leniec z Śląsk I był jednym z najskuteczniejszych graczy na parkiecie, zdobywając 21 punktów, podczas gdy Bartosz Niedzielski z zespołu II zdobył 12 punktów.

Juniorzy

W meczu Nawrot Śląsk Wrocław przeciwko MKS Basket Chrobry Głogów, Śląsk pokazał swoją dominację z końcowym wynikiem 139:7. Wyróżniającymi się graczami byli Patryk Pobuta (22 punkty), Franciszek Piskorz (19 punktów), Piotr Butkiewicz (18 punktów), Aleksander Marcinkowski (15 punktów), Piotr Lasociński (14 punktów), Myron Pohostinskyi (14 punktów) i Szymon Kuźbik (12 punktów), którzy razem zdecydowanie przyczynili się do zwycięstwa Śląska.

Kadeci U15

Exact Systems Śląsk Wrocław pokonał WKK II Wrocław na wyjeździe 89:53 w lidze kadetów U15. Hubert Świrydowicz był liderem Śląska, zdobywając 19 punktów, a Alex Polowczyk i Karol Mazur dodali odpowiednio 17 i 15 punktów, przyczyniając się do końcowego zwycięstwa swojego zespołu. Pomimo ambitnej walki, WKK II Wrocław nie był w stanie sprostać ofensywie Śląska.