Puchar Polski zostaje we Wrocławiu!

18 lutego 2024   |   Juniorzy Starsi
puchar-polski-zostaje-we-wroclawiu

Exact Systems Śląsk Wrocław zdobył czwarty z rzędu Młodzieżowy Puchar Polski pokonując w emocjonującym finale Energa GAK Gdynia 71:68.

Nasi juniorzy starsi dobrze weszli w mecz wygrywając pierwszą kwartę 18:16. W drugiej części gry Energa GAK Gdynia zdołała odrobić straty, ale to nie zniechęciło naszych młodych koszykarzy, którzy po przerwie wrócili na parkiet z nową energią. Pomimo trudnej oraz przegranej trzeciej kwarty, nasz zespół nie poddał się i w ostatniej ćwiartce odzyskał prowadzenie, ostatecznie wygrywając mecz 71:68 (18:16, 19:21, 13:18, 21:13).

Borys Baran (18 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty,) i Szymon Nowicki (7 punktów i 5 zbiórek) zasłużenie zostali wyróżnieni za swój finałowy występ. Borys został uznany za MVP meczu finałowego, a Szymon MVP drużyny w kontekście całego turnieju. Jednak największym wyróżnieniem obdarzony został Jędrzej Musiał, który otrzymał tytuł MVP całego turnieju.

Sukces w Młodzieżowym Pucharze Polski to efekt ciężkiej pracy, determinacji i talentu młodych koszykarzy, którzy pokazali, że są gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie. Czwarte z rzędu zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie pokazuje, że Śląsk Wrocław jest siłą, z którą trzeba się liczyć w polskiej koszykówce.

Gratulujemy całej drużynie oraz sztabowi trenerskiemu!