Podsumowanie tygodnia 16-22.02

23 lutego 2026   |   Podsumowanie tygodnia
podsumowanie-tygodnia-16-22-02

2 Liga Mężczyzn

ECO Sudety Jelenia Góra pokonali Exact Forestall Śląsk Wrocław 92:65. Mecz dominowali zawodnicy z Jeleniej Góry, wygrywając każdą kwartę. Exact Forestall Śląsk Wrocław po tej porażce znajduje się w dolnej części tabeli. Najlepsi zawodnicy Śląska to Maksymilian Leniec z 17 punktami i Hubert Świrydowicz, który zdobył 12 punktów i 9 zbiórek.

Liga Juniorów

REWE digital Poland SKM Zastal Zielona Góra wygrał z Nawrot Śląsk Wrocław 84:61. Zielonogórzanie rozpoczęli mocnym akcentem, prowadząc już po pierwszej kwarcie różnicą 18 punktów. Nawrot Śląsk Wrocław plasuje się teraz w środkowej części tabeli. Bartosz Ambroziak zdobył dla Śląska aż 22 punkty.

Alba Śląsk Wrocław zwyciężyła Basket 4 Kids Zielona Góra 79:63. Kluczowa była druga kwarta, w której Śląsk zyskał przewagę. Alba Śląsk Wrocław awansuje w górę tabeli dzięki tej wygranej. Wyróżnili się Bruno Gendera z 20 punktami i Stanisław Kuczewski, który zdobył 16 punktów.

Liga Kadetów

Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał Exact Forestall Śląsk II Wrocław 68:55. Mecz był zacięty do trzeciej kwarty, jednak Górnik zdołał utrzymać przewagę. Exact Forestall Śląsk II Wrocław zajmuje obecnie niską pozycję w lidze.

WKK Wrocław zdeklasował Exact Forestall Śląsk II Wrocław 137:46. WKK Wrocław dominował przez cały mecz, co spowodowało, że Śląsk solidnie spadł w rankingu. Leon Barczyński zdobył dla Śląska 27 punktów, ale to nie wystarczyło do zmiany losów spotkania.

Mini Koszykówka Chłopców U12

Exact Forestall Śląsk Wrocław wygrał z ECO Sudety Jelenia Góra 106:33. Dominacja Śląska była widoczna od początku do końca.

Exact Forestall Śląsk Wrocław pokonał GÓRNIK DACH KONSTRUKTOR Wałbrzych 87:45. Mecz zakończył się wysoką wygraną Śląska, który kontrolował przebieg każdej z kwart.