Podsumowanie tygodnia 27.09 – 3.10

04 października 2021   |   Podsumowanie tygodnia
podsumowanie-tygodnia-27-09-3-10

Za nami bardzo udany tydzień. Nasze zespoły wygrały aż 7 spotkań. Jedyną porażką była przegrana drugiego zespołu młodzików, którzy ulegli swoim starszym kolegom z pierwszego zespołu. Trzydziestopunktowe występy zaliczyli Filip Dominiak oraz Mateusz Leniec.

II liga

Drugoligowcy odnoszą drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując, na trudnym terenie KS Sudety Jelenią Górę. Nasi zawodnicy przejęli kontrolę nad spotkaniem w drugiej kwarcie meczu i od tego czasu sukcesywnie powiększali swoją przewagę nad rywalami. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jakub Piśla, który zdobył 23 punkty dokładając do tego 3 zbiórki i 2 asysty.

III liga

Podopieczni trenera Tomasza Jankowskiego odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie pokonując na wyjeździe Chroby Kłodzko. Nasza drużyna przeważała niemalże przez całe spotkanie, wygrywając je ostatecznie różnicą 26 punktów. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Jan Śmiglak – 20. Obecnie zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli.

3 Liga Mężczyzn (Kolejka II)
Chrobry XXI Kłodzko
70:96
(11:27, 30:21, 13:25, 16:23)
Statystyki

Juniorzy Starsi

Podwójne zwycięstwo w lidze juniorów starszych! Śląsk I nie dał żadnych szans drużynie z Kłodzka i rozbił ją aż 125:52! Wszyscy mieli spory udział w tak okazałym zwycięstwie, aż 6 zawodników zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową. Najlepszym strzelcem, z 31 punktami na koncie, został Filip Dominiak.

Śląsk II pokonał na wyjeździe Gimbasket 60:79. Pierwsza kwarta, wygrana aż 7:20, ustawiła wynik meczu. Na uwagę zasługuję kolejny dobry występ Jana Śmiglaka, który tym razem zdobył 23 punkty.

Juniorzy

Podopieczni trenera Piotra Portasa, pokonali wysoko Gimbasket Wrocław. Nasi zawodnicy zdobyli aż 42 punkty w pierwszej kwarcie spotkania! Najlepszym strzelcem meczu został Mateusz Leniec, który ustrzelił 31 „oczek”. Obecnie z bilansem 2-0 zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli.

Liga Juniorów (Kolejka III)
Nawrot Śląsk Wrocław
140:28
(42:11, 31:5, 32:8, 35:4)
Statystyki

Kadeci U15

Kadeci podobnie jak starsi koledzy, postawili wysoko rozprawić się z Gimbasketem wygrywając różnicą 63 punktów. Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszym zespole był Tomasz Niebudek (19 punktów)