Podsumowanie tygodnia 22-28.11

29 listopada 2021   |   Podsumowanie tygodnia
podsumowanie-tygodnia-22-28-11

II liga

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie stało faktem! Zespół trenera Jacka Krzykały pokonał w Kosynierce drużynę z Kątów Wrocławskich 71:66. Pomimo przegranej pierwszej połowy spotkania, udało nam się odrobić starty i w ostatniej ćwiartce spotkania przechylić szalę zwycięstw na naszą korzyśc. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Jakub Bereszyński (19 pkt, 12 zb, 3/5 za trzy)

III liga

Trzecioligowcy pokonują na wyjeździe, po dość zaciętym meczu, Gimbasket Wrocław 75:83. Kluczowa okazała się dla nas, wygrana 15:30, czwarta kwarta spotkania. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Jędrzej Musiał – 16.

3 Liga Mężczyzn (Kolejka VIII)
Uks Gimbasket Wrocław
75:83
(19:18, 18:17, 23:18, 15:30)
Statystyki

Juniorzy starsi

W lidze juniorów starszych zmierzyły się ze sobą obie nasze drużyny. Bez niespodzianki, lepszy okazał się starszy Śląsk I, który zwyciężył różnicą 25 punktów. Najlepszymi w swoich zespołach byli:

Juniorzy

Podwójne derby w lidze juniorów. Nasz Nawrot Śląsk Wrocław dwukrotnie podejmował w tym tygodniu WKK. Najpierw nasza drużyna zmierzyła się z młodszym zespołem WKK II gdzie bez niespodzianki wygrała 102:51. W drugim spotkaniu pokonaliśmy WKK I 82:54 pozostając jedyną niepokonaną drużyną w lidze. W pierwszym meczu najlepiej punktującym zawodnikiem był Mateusz Kaźmierczak (18 pkt), w drugim Jan Śmiglak (16 pkt)

Kadeci U14

W turnieju kadetów U14 odnosimy jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy MKS Basket Szczawno Zdrój 69:66, natomiast w drugim przegraliśmy z WKK 83:46. Na wyróżnienie zasługuje Miłosz Kończyło, który w obu spotkaniach zanotował na swoim koncie po 17 punktów.

Młodzicy

W lidze młodzików pojedynek pomiędzy naszymi obiema ekipami. Lepsi okazali się starsi koledzy wygrywając 94:39. Najlepszymi punktującymi swoich zespołów byli: